strona główna

Atrakcje Turystyczne

1. Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich - skansen starej zabudowy Kaszubskiej. Oprócz unikalnych zabudowań ubiegłych stuleci, można poznać sztukę regionalną i tradycję kaszubską. Na terenie skansenu odbywa się także coroczny Jarmar Wdzydzki (trzecia niedziela lipca).

2. Muzeum - Hymnu Narodowego im. Józefa Wybickiego w Będominie - muzeum poświęcone życiu Józefa Wybickiego twórcy Hymnu Narodowego. Podczas zwiedzania wystawy, można przeżyć wyjątkową i niezapomnianą lekcję patriotyzmu.

3. Muzeum - Parowozownia Kościerzyna w Kościerzynie - skansen starych pojazdów szynowych. Na terenie skansenu znajdują się bardzso unikalne lokomotywy, wagony i różnego rodzaju maszyny i urządzenia, które można było spotkać przed laty na stacjach kolejowych. W sezonie letnim organizowane są przejazdy zabytkowym składem Costerina na trasie Kościerzyna - Gdynia.

4. Kamienne Kręgi w Odrach koło Karsina oraz w Węsiorach na trasie Kartuzy - Sulęczyno. Ziemie te od wieków fascynują archeologów, kosmologów i bioenergoterapeutów. A wszystko to za sprawą niewielkich polnych kamieni ułożonych na kształt koła o średnicy od 6 do 10 metrów.

5. Ekspozycja Porcelany Stołowej w Łubianie - Zakłady porcelany stołewej Lubiana S.A. są znane na całym Świecie. Możliwość zwiedzania zakładu produkcyjnego, oraz zakupu gotowych wyrobów.

6. Kalwaria Wielewska we Wielu - Położona malowniczo na wzgórzach otaczających Wiele i Jezioro Wielewskie. Zespół kapliczek najlepiej zwiedzić podczas odbywających się odpustów.