Loryniec to malowniczo położona miejscowość w obrębie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Niesamowicie piękny teren, przeplatany licznymi i krętymi rzekami to tylko niektóre atuty Loryńca. Wokół sołectwa nie brakuje jezior. Loryniec leży niedaleko od największego jeziora na Kaszubach - Jeziora Wdzydze, zwanego Kaszubskim Morzem (1430ha) oraz innych równie pięknych i czystych jezior. Loryniec leży w dolinie Trzebiochy, rzeki która ma ogromne powodzenie wśród kajakarzy.
Szlaki turystyczne i dydaktyczne Loryńca

"Kaszubski" - czerwony (szlak pieszy i rowerowy). Przechodzi przez dwa Parki Krajobrazowe (Kaszubski i Wdzydzki). Na terenie Gminy Kościerzyna biegnie doliną rzeki Rakownicy-Trzebiochy-Wdy. Przechodzi przez Loryniec oraz obok skansenu we Wdzydzach Kiszewskich.
"Kamiennych Kręgów - Partyzancki" - zielony (szlak pieszy i rowerowy), szlak grodzisk i kręgów kamiennych. Na jego trasie znajdują się kręgi kamienne w Węsiorach i Odrach a także Kamień Diabelski k. Owśnic. Szlak w większości biegnie lasami.
"Wdzydzki" - czarny (szlak pieszy i rowerowy), Biegnący wschodnim brzegiem J. Wdzydze przez lasy wchodzące w kompleks Borów Tucholskich. Szlak kończy się we Wielu gdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne i Kalwaria Wieleska.
"Szlak rzeki Wdy" (szlak wodny), Rozpoczyna się w Lipuszu i biegnie przez Loryniec, Wdzydze, swój koniec ma u ujścia do Wisły. Organizowane są na nim spływy kajakowe Śladami Remusa o średnim stopniu trudności.Fundacja
Wspomagania WsiBank Inwestycji
Społeczno-Ekonomicznych